Blok Operacyjny

Koordynator Bloku Operacyjnego:

lek. med. Jacek Koszek

tel. 523031341 wew. 127

Pielęgniarka Oddziałowa:

mgr Danuta Tubisz

tel. 523031341 wew. 300

e-mail: blok@szpitalznin.pl

Blok Operacyjny jest przeznaczony do wykonywania zabiegów operacyjnych oraz wszystkich czynności poprzedzających zabieg, towarzyszących mu i niezbędnych zaraz po jego wykonaniu (przygotowanie chorego, stosowanie znieczulenia, opieka bezpośrednio po zabiegu). Jest zapleczem dla oddziałów zabiegowych

Blok operacyjny dysponuje czterema salami, w tym dwie dostosowane do nowych wymogów dzięki wsparciu środków Unii Europejskiej . Nowy blok operacyjny rozpoczął działalność 18.10.2010 r. Posiada on dwie klimatyzowane, w pełni wyposażone w nowoczesny sprzęt sale operacyjne.

Niewątpliwym atutem Bloku Operacyjnego jest doświadczony zespół operacyjny, który zapewnia pacjentom Bloku przyjazną atmosferę i fachową opiekę medyczną.
Na Bloku Operacyjnym przeprowadzane są zabiegi w trybie planowym i ostro dyżurowym z zakresu chirurgii, ortopedii, ginekologii i położnictwa.

Praca Bloku Operacyjnego integralnie związana jest z działalnością Sterylizatorni, w której wykwalifikowani pracownicy przygotowują  sprzęt medyczny w trakcie walidowanych procesów dezynfekcji i sterylizacji, zapewniając tym samym, wysoki poziom bezpieczeństwa pacjentów.

Oddziałem kieruje Koordynator Bloku Operacyjnego i Pielęgniarka Oddziałowa

Przewiń do góry Skip to content